Polowanie czas zacząć

Jak wszyscy doskonale wiemy, psy mają szeroką gamę umiejętności. Jedne służą w policji, inne w ratownictwie, a jeszcze inne są po prostu zwierzętami domowymi. Istnieją jednak psy, które po odpowiednim przeszkoleniu są pomocnikami myśliwych.

Psy myśliwskie szkoli się w taki sposób, aby w czasie polowania potrafiły wystawiać, wypłaszać, szukać, aportować i odnajdywać zwierzynę, ale także w razie potrzeby stanąć w obronie właściciela. Przy zakupie takiego psa, należy zwrócić szczególna uwagę na to, czy jest on rasowy. Ważnym elementem jest także to, czy pies posiada polujących rodziców, co znacznie wzmocni szansę na to, że czworonóg odziedziczył pasję myśliwską i inne istotne cechy.

W wychowanie i ułożenie psa myśliwskiego, musimy wkładać bardzo dużo pracy i pieniędzy, przez dobrych kilka miesięcy. Jednak ile kosztuje taki pies? Mianowicie, dobry pies kosztuje o wiele więcej niż markowa broń i gadżety myśliwskie. Do samego kosztu psa, należy bowiem doliczyć opiekę weterynaryjną, wyżywienie, różnorodne szkolenia i konkursy.