Narciarze w Pieninach

Jeśli jechać w góry, to również z myślą o narciarstwie. Pieniny nie są wyjątkiem i mogą się pochwalić atrakcyjną infrastrukturą przygotowaną z myślą o wielbicielach białego szaleństwa. Najważniejszym elementem w narciarskim łańcuchu jest oczywiście Szczawnica.

Główny kompleks znajduje się w samym centrum miasta. Składa się on z kolei oraz wyciągów wiodących na Szafranówkę oraz Palenicę. Na szczyt wjeżdża wyciąg krzesełkowy długi na 780 metrów, każde krzesełko może zabrać ze sobą cztery osoby.

Gdy narciarze znajdą się na szczycie, mogą wybierać spośród czterech tras. Dwie są zlokalizowane na polanach Szafranówki i dedykowane mniej doświadczonym osobom, natomiast dwie trasy zjazdowe z Palenicy nadają się dla tych, którzy z nartami są lepiej obeznani. Pierwsza z tras zjazdowych o długości kilometra jest dobra dla zaawansowanych narciarzy.

Druga jest trasą rodzinną, liczącą niespełna 2 kilometry. Wszędzie działa sztuczne naśnieżanie, a trasy są utrzymane w optymalnym stanie przez ratraki. Obok Szafranówki jest też rynna half-pipe dla snowboardzistów.