Zawsze przy Tobie…

Dlaczego człowiek chętnie otacza się zwierzętami? Ponieważ zwierzęta mają na nas ogromny wpływ, uaktywniają w nas dobroć i wrażliwość, pomagają się otworzyć i czuć bezpiecznie. Swoją obecnością rozładowują nasze napięcie, co w następstwie rozluźnia nasze mięśnie.

Jak widać, zwierzę ma wpływ nie tylko na nasz umysł, ale także na ciało. Jak wszyscy wiemy, pies określany jest naszym najlepszym przyjacielem.

Dlaczego? Ponieważ zawsze jest przy nas, nie pyta, kocha bezwarunkowo, jest wierny i nie pamięta naszych win. Dodatkowo, posiadając psa, motywuje on nas do ruchu na świeżym powietrzu, poprzez wspólne pójście na spacer.

W przypadku osób starszych, pies wzbudza w człowieku poczucie bycia potrzebnym i motywuje do wyjścia z domu. Osoby samotne wracając do domu, nie mają poczucia, że nikt na nich nie czeka, ponieważ mają możliwość odezwać się do swojego zwierzęcia.

Pies zawsze będzie przy nas, możemy mu się zwierzyć, nie wyśmieje nas, nie zostawi, gdy będziemy smutni. Nigdy nie okaże się niewdzięcznym czy zdradzieckim, poliże rękę, która nie będzie w stanie dać mu jeść i wyliże rany, które odniesiemy w brutalnej walce z codziennością.