Wystawa w pomieszczeniu

abcdomow.pl

Gdy wystawy fotograficzne zaczęły być coraz bardziej popularne odbywały się najpierw w galeriach przechodząc systematycznie do coraz mniej oficjalnych przestrzeni. Trafiły w końcu w plener, gdzie przyciągają dużo większą ilość widzów.

Organizacja wystawy wewnętrznej jest jednak tańsza i ma inny, czasami bardziej pożądany charakter. Na początku artysta zobowiązany jest oczywiście do wydruku swoich prac.

Zdjęcia wkładamy w ramy lub przyklejamy na tekturę (lub inny sztywny materiał, jak pianka). Jeśli wieszamy zdjęcia w bardzo dużych formatach najlepiej jest zrobić jedno i drugie.

Wtedy unikniemy wyginania się pracy pod wpływem wilgoci lub własnego ciężaru. Proces naklejania można zlecić profesjonalistom lub wykonać tę pracę samemu – nie zapominajmy wtedy o włożeniu rękawiczek, które zapobiegają plamom i odciskom.

Tak przygotowane prace umieścić należy za szybą lub za szkłem akrylowym (tzw. pleksi).

Przy użyciu szkła z antyrefleksem (najlepiej o grubości 2 – 4 mm) zapewnimy widzowi pełen komfort, gdyż światło nie będzie odbijało się od powierzchni pracy. Aby zmniejszyć koszty warto jest poszukać sponsora wśród lokalnych firm.

Szczególnie jeśli prace umieszczamy w miejscu odwiedzanym tłumnie, jak np. centrum handlowe czy dworzec kolejowy.