Skoki spadochronowe

Skoki spadochronowe to niewątpliwie sport dla odważnych. Przede wszystkim nadaje się on dla osób, które nie mają lęku wysokości. Warto dodać, że jest to także sport bezpieczny, ponieważ uczestnicy wykonują skok wraz z instruktorem. To właśnie instruktor dba o bezpieczeństwo podopiecznego i decyduje, w którym momencie otwiera spadochron.

Zawodnik przypinany jest do tej samej uprzęży co instruktor. Po osiągnięciu odpowiedniej wysokości zawodnik wraz z instruktorem skaczą z samolotu. Otwarcie spadochronu następuje po kilkudziesięciu sekundach, dzięki czemu zawodnik swobodnie spada. Prędkość spadania wynosi kilkaset kilometrów na godzinę.

Po otwarciu spadochronu, to instruktor zajmuje się jego sterowaniem. Przez ten czas uczestnik skoku może podziwiać niesamowite widoki. Istnieje również możliwość wykonywania skoków spadochronowych bez udziału instruktora. Wówczas zawodnik musi przejść specjalistyczne badania, dzięki którym można ocenić predyspozycje zdrowotne.

Skoki odbywają się z wysokości ok. 1000 metrów bądź 4000 metrów. Jaka jest między nimi różnica? W pierwszym przypadku spadochron należy otworzyć od razu po wyskoku. W drugim przypadku spadochron otwierany jest dopiero po osiągnięciu pewnej wysokości.

Do tego czasu uczestnik swobodnie spada. Odbycie odpowiedniego kursu umożliwia zawodnikom takie wrażenia. W przypadku samodzielnego skoku zawodnik wykazuje się niewątpliwą odwagą. Dla pozostałych polecane są skoki z instruktorem, które również dostarczają adrenaliny.