www.wojciecholejniczak.pl

Psy ras małych i miniaturowych są szczególnie narażone na przeziębienia i zapalenie płuc, gdyż źle znoszą zimno. W takiej sytuacji warto zapewnić pieskowi dodatkową ochronę w postaci sweterka. Jednak ludzie kupują psom ubranka z powodów czysto estetycznych, a sukienki, bluzeczki i spodnie mają na celu dodanie pupilom uroku i zwrócenie uwagi przechodniów.

Ubrania dla zwierząt są coraz częściej stylizowane na ubrania ludzkie, a właścicielki piesków chcą, aby ubranie czworonoga pasowało krojem i kolorem do ich własnych kreacji. Oferta sklepów z odzieżą zwierzęcą ciągle się powiększa. Wymyślne ubranka dla psów możemy oglądać na różnego rodzaju wystawach, na których właścicielki prezentują kreacje zwierząt i wymieniają się spostrzeżeniami związanymi z psią modą.

Większa część miłośników psów twierdzi, że takie postępowanie bardzo męczy i obciąża zwierzęta oraz przeszkadza im w wykonywaniu najprostszych czynności. Jeśli mamy na myśli kupno ubrań dla psa, warto zastanowić się nad tego sensem. Jeśli naszym celem jest zapobieganie chorobom, to warto zainwestować w to przedsięwzięcie.