Militarne motywy

www.zieloneaukcje.pl

Czasami wojskowe stroje przenikają do codziennego użytku i stają się częścią mody absolutnie cywilnej. Nieco wyżej poruszyliśmy ten wątek w kontekście kurtek typu flyers, ale na tym przecież nie koniec. Wśród cywili spore uznanie zdobyła wojskowa kolorystyka, czyli kamuflaż moro.

Występuje on w kilku wariantach, z których najpopularniejsze to woodland (używany przez armię brytyjską), flecktarn (stosowany przez żołnierzy amerykańskich) czy metro (preferowany przez policyjne jednostki specjalne). Bez problemu można kupić bluzy, kurtki, a także spodnie utrzymane w takich tonacjach. Bojówki należą obok jeansów do najpopularniejszych typów casualowych spodni i są chętnie noszone.

Niektóre z nich to zresztą wierne repliki elementów umundurowania żołnierzy, przez co są pożądane również przez miłośników militariów oraz rekonstruktorów. Sporą zaletą takich bojówek jest mocne i precyzyjne obszycie, a także solidne materiały zgodne z wojskowymi specyfikacjami. Zestaw typu kurtka MA-1 plus bojówki metro to przykuwająca uwagę i niebanalna stylizacja.