Drobnymi krokami ku ekologii

Okazuje się, że każdy z nas może być ekologiczny i może żyć tak, aby nie szkodzić naszej planecie. To niewielkie, pozornie nic nieznaczące gesty, a jednak bardzo istotne zachowania. To, jakie kupujemy żarówki, to czy wybieramy prysznic czy wannę, to jakim samochodem jeździmy – wszystko ma znaczenie.

Coraz popularniejsze są w naszym kraju samochody hybrydowe. Okazuje się, że zasilane są między innymi na baterie słoneczne. Jest to ekologiczne, a do tego bardzo oszczędne rozwiązanie.

Gdzie jeszcze są baterie słoneczne? Przede wszystkim w zegarkach, zarówno tych dużych, jak i mniejszych, ale także chociażby w kalkulatorach. Poza tym baterie słoneczne od jakiegoś czasu instalowane są także w sygnalizacji świetlnej. Oczywiście baterie słoneczne wykorzystują także lampy solarne.

To bardzo popularne lampy ogrodowe i coraz więcej osób kupuje takie. Są one powszechnie dostępne – w sklepach ogrodniczych, ale i supermarketach. Takie lampy nagrzewają się cały dzień, ładują na słońcu, a wieczorem jasno i przyjemnie świecą.

Zarówno auta hybrydowe jak i z innym rodzajem zasilania możesz znaleźć na samochody używane Słupca.