Czy trudno jest zostać lekarzem?

Studia medyczne to najdłuższe i z pewnością najtrudniejsze studia ze wszystkich, jakie istnieją. Ma to zapewne związek z tym, że późniejsza praca jest bardzo odpowiedzialna i ma związek z ochroną zdrowia i życia ludzkiego. Aby być do tego w pełni przygotowanym, trzeba być gruntownie wykształconym. Oczywiście same studia to nie wszystko, bo po studiach przychodzi jeszcze staż oraz wybór specjalizacji.

Dopiero tutaj tak naprawdę okazuje się co dla przyszłego lekarza oznacza medycyna, co go najbardziej interesuje i jakie są jego umiejętności. Czy istnieją proste i trudniejsze specjalizacje lekarskie? Na to pytanie pewnie ktoś kto jest lekarzem odpowie inaczej niż ten, który nim nie jest. Dla każdego lekarza jego specjalizacja jest trudna i ważna, zaś z perspektywy pacjenta wygląda to inaczej. Bowiem inaczej patrzymy na chirurga, a inaczej na laryngologa czy lekarza medycyny pracy.

Wydaje nam się, że ten pierwszy wykonuje o wiele bardziej odpowiedzialne, prestiżowe i trudniejsze zajęcia i niż dwaj kolejni.